29Nisan

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ KÜLTÜR KULÜBÜ ETKİNLİĞİ

FasterCV, İstanbul Üniversitesi Kültür Kulübü’nün düzenlediği Kişisel Dönüşüm Zirvesinde Mülakat Teknikleri ile ilgili bir oturum düzenledi.

IU 0971-2

Kültür Kulübü İ.Ü İşletme Fakültesi bünyesinde 1991 yılında kurulmuştur. Kulübün, Misyonu Kültür ve sanat ile işlenmiş bir sosyal hayatı, tüm yoğunluğuyla yaşamak ve yaşatmak, üniversiteler arası iletişimi ve kolektif çalışma ruhunu geliştirmektir. Bu hedeften hareketle Kültür Kulübü; herkese hitap eden, kendisini, yeteneğini, düşünce ve hayallerini paylaşma fırsatı arayan tüm üniversitelilere kapılarını açmış, çok yönlü ve çok amaçlı bir sosyal çalışma ortamıdır. Kültür Kulübü aktiviteleriyle İstanbul Üniversitesi’nde kültür ve sanata değer veren tüm öğrencilere ulaşmayı amaçlamaktadır.

istanbul üniversitesi kültür kulübü

Kültür Kulübü fotoğraf, dans, müzik, tiyatro, sinema gibi 11 kolda faaliyet gösteren, öğrencilere kültürel-sanatsal anlamda destek olan, yıl boyunca çeşitli etkinlikler, gösteriler düzenleyen ve sene sonunda da İstanbul Üniversitesi Bahar Festivali’ni organize eden bir öğrenci kulübüdür.

 

30Nisan

İTÜ MATEMATIK VE BİLGİSAYAR KULÜBÜ ETKİNLİĞİ

itu-matematikFasterCV ve İTÜ Matematik ve Bilgisayar Kulübü üyeleri yenilenen iş dünyasında kariyer fırsatlarının yakalanabilmesi için yapılası gerekenleri tartışmak için bir araya geldi.

1996 yılında kurulan İTÜ Matematik ve Bilgisayar Kulübü özellikle 2000 yılından sonra aktif çalışmalarına hız vermiş ve düzenlenen konferanslar ile hem üyelerine hem de konuya ilgi duyan öğrencilere meslek hayatının teorik bilgilerden ibaret olmadığı bilinciyle iş dünyasının gerçeklerinin idrak edilmesini anlatmaya çalışmıştır.

Kulüp, bu sayede iş hayatına ve topluma sosyal anlamda daha yetkin bireyler kazandırmayı misyon edinmiştir. İTÜ Matematik ve Bilgisayar Kulübü uzun süren çalışmalar sonucu alanında başarılı projeler geliştirmiştir. Ayrıca yazılım alanında kurs ve seminer programları düzenlemektedir.

24Mart

İNSAN KAYNAKLARI ALANINDA KARİYER YAPMAK

Metgem İşbirliği ile Bahçeşehir Üniversitesinde Kariyer Eğitimi

50x70bahcesehir-ik

CottGroup Bahçeşehir Üniversitesi - Metgem işbirliği ile İnsan Kaynakları alanında kariyer yapmak isteyenler için eğitimler düzenliyor. Günümüzde firmalar yeni stratejilerini geliştirirken, kariyer planlama, yetenek ve beceri yönetimi, performans yönetimi, eğitim yönetimi gibi konulara ağırlık vermektedirler. Artık bir personelin değerlendirilebilmesi için duygusal değil sayısal değerlerle hareket edilebilmektedir. Bu sayısal değerlerin ortaya konması için teknolojik altyapı ihtiyaçlarının yanı sıra bu teknolojileri kullanması gereken İnsan Kaynakları uzmanlarının mesleki donanımlarının mükemmel bir seviyede olması gerekmektedir.

Özellikle yabancı şirketler Türkiye'de kurmuş oldukları şirket ya da şubelerinin yönetiminde ihtiyaç duydukları İnsan Kaynakları İhtiyaçlarını tam olarak karşılamakta güçlük çekmektedirler. Bunun temel nedeni ülkemizde halen bir çok kuruluşta İnsan Kaynaklarının varlık nedeni seçme yerleştirme ve sicil yönetiminden ibaret görülmektedir. Bu nedenle gelişen Türkiye ekonomisine paralel olarak İnsan Kaynakları eğitim programları önem kazanmaktadır.

Ayrıca, tüm kursiyerlere CV hazırlama eğitimi verilerek FasterCV sitesinde CV 'lerini oluşturmaları ve kariyer gelişimi ve iş arayışı yolculuklarında yapmaları gerekenler (mülakat teknikleri gibi) konusunda pratik bilgiler verilecektir.

Bugün CottGroup olarak Global 500 içerisindeki birçok şirketin, Türkiye'deki İnsan Kaynakları operasyonlarında söz sahibi olmanın gururunu yaşıyoruz. Uluslararası operasyonlarımızda edindiğimiz tecrübe ve yerel bilgi birikimimizle, bu alanda ihtiyaç duyulan personel eğitimi ve gelişimine çok önemli katkılarımız bulunacağına inanıyoruz.

24Şubat

İTÜ KARİYER ZİRVESİ'14

ikz-2014-itu24-26 Şubat tarihlerinde, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen Kariyer Zirvesi'14'e katıldık.

Upandlearn.com

upandlearn-k

cizgi

İletişim

Astoria Towers
Kempinski Residences
Büyükdere caddesi No:127
B Kule Kat:8 PK:34394
Şişli / İstanbul / Türkiye

Tel: +90 212 244 9222
Fax:+90 212 244 9221

cizgi