İŞE ALIM VE FESİH SÜREÇLERİ

4-isealim

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME HİZMETİ

Pera Kariyer Çözümleri, üst düzey pozisyonlarda titiz bir çalışma yöntemini benimser. Öncelikle müşteriyi ziyaret ederek, şirketin stratejik hedeflerini, pozisyonun yetkinliklerini, organizasyon içindeki yerini, ücret ve yan hakları ile müşteri beklentilerini analiz ederek işe başlar.

Pera Kariyer Çözümleri, üst düzey yönetici seçme ve yerleştirmede ‘’headhunting’’ yöntemini kullanmaktadır. Aday araştırmasında hem aday hem de firma açısından gizlilik önemlidir ve bu süreç tecrübeli uzmanlar tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Gerek adayın gerekse şirket bilgilerinin gizliliği korunmakta ve her iki tarafa da doğru, tarafsız bilgi akışı sağlanmakta, pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere en uygun adayın müşteriye kazandırılması hedeflenmektedir.

Pera Kariyer Çözümleri, Müşteri ile birlikte mülakat yapılacak adayları belirler, işe alım süreçlerini başlatır ve adayın işbaşı yapmasına kadar süreci takip eder. Bu süreçte sadece adayın müşteri için uygun aday olup olmadığına bakmaz, aynı zamanda pozisyonun da adayın kariyer hedeflerine ne kadar uygun olduğuna dikkat eder. Her iki tarafın da doğru karar vermesine odaklanır.

Pera Kariyer Çözümleri, işe yerleştirdiği her bir pozisyon için belirli bir süre istihdam garantisi verir.

ORTA DÜZEY YÖNETİCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME HİZMETİ

Pera Kariyer Çözümleri; orta düzey yönetici ve nitelikli personel seçme ve yerleştirme hizmetini başlatmak için öncelikle müşteriden açık pozisyonla ilgili personel talep formunu alır.

En uygun adayları belirlemek için aday veritabanından araştırmalar yapar. Uygun adaylara iş önerisinde bulunur. İhtiyaç olması halinde birçok farklı kanallardan aday araştırması gerçekleştirilir, mülakat değerlendirme sonucu uygun adayları en geç bir hafta içinde müşteriye sunmaya başlar.

Pera Kariyer Çözümleri, adaylarla yetkinlik mülakatı yapmaktadır. Bu süreçte özellikle adayların çalıştığı şirketlerdeki somut ve ölçülebilir başarılarına odaklanır. Ayrıca adayın kişisel özelliklerinin müşteri firmanın kurum kültürüne ne kadar uygun olup olmadığını sorgular.

Müşterinin uygun bulduğu adayların mülakat organizasyonlarını yaparak, pozisyonun kapanmasına kadar tüm süreçleri titizlikle takip eder.

Firma adı gizli pozisyon araştırmalarında müşteri firma, adayla mülakat yapıncaya kadar firma adı adayla paylaşılmaz.

Pera Kariyer Çözümleri, işe yerleştirdiği her bir pozisyon için belirli bir süre istihdam garantisi verir.

TOPLU İŞE ALIM

Pera Kariyer Çözümleri, Satış kadrolarının oluşturulması ve Yönetici Adayı gibi benzer nitelikteki pozisyonların toplu işe alımında, geniş aday havuzunun içinden kısıtlı zamanda en doğru adayları seçen etkin ve hızlı bir değerlendirme süreci sunar. Bu süreçte; değerlendirme kriterlerinin belirlenmesi ve proje planlanmasından, değerlendirme araçlarının hazırlanması ve adayların grup görüşmelerinde değerlendirilerek detay raporların hazırlanmasına kadar olan tüm aşamalarda müşterilerine profesyonel destek verir.

İŞTEN ÇIKARMA VE YÖNLENDİRME

İşe alım kadar işten çıkış süreci de özenle üstünde durulması gereken bir husustur. Çalışanların işten çıkarılma yöntemleri diğer çalışanların performansını ve şirkete bağlılığını etkilediği gibi şirketin kurumsal imajını da zedelemektedir. Burada devreye profesyonel bir hizmet girmelidir.

Çeşitli nedenlerle organizasyonda yaşanan değişim ve yapı değişiklikleri sırasında ve sonrasında işgücünün yeniden planlanması gerekebilir. Bu süreçte işini kaybedecek çalışanların olması durumunda, Pera Kariyer Çözümleri kuruma hukuki, idari, iletişim ve kariyer yönlendirme danışmanlığı gibi bir yaklaşım ile hizmet verir.

cizgi

İşkurPERA KARİYER ÇÖZÜMLERİ DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

olarak 23.12.2016 – 22.12.2019 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 23.12.2016 tarih ve 186743 sayılı karar uyarınca 622 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şişli Hizmet Merkezi: 0212 291 09 25

İletişim

Astoria Towers
Kempinski Residences
Büyükdere Caddesi No:127
B Kule Kat:8 PK:34394
Şişli / İstanbul / Türkiye

Tel: +90 212 244 9222
Fax:+90 212 244 9221

cizgi