SEÇME VE YERLEŞTİRME SÜREÇLERİ

2-uygulamalar

Pera Kariyer Çözümleri ile müşteri arasında gerçekleştirilen Personel Seçme ve Yerleştirme Sözleşmesinden sonra Seçme ve Yerleştirme Süreci başlar;

1.Talep Formu:

Müşteriden gelen “Personel Talep Formu” ile seçme ve yerleştirme süreci başlar. Talep formundaki mevcut başlıklar;

Şirket Tanıtımı : Web adresi, ürettiği ürünler, müşterileri, rakipleri, tedarikçileri, sahip olduğu kalite belgeleri, kullanılan ERP-MRP programları, projeler.

Pozisyon Analizi : Pozisyonun organizasyon yapısı içindeki yeri (Pozisyon adı, çalışacağı bölüm, raporlama yapacağı pozisyon, çalışma yeri )

Aranan Niteliklerin Belirlenmesi : Eğitim, iş tecrübesi, yabancı dil ve seviyesi, bilgisayar bilgisi, yaş, askerlik

İş Tanımı : Pozisyonun iş tanımı ve sorumlulukları.

Yetkinlikler : Pozisyonundan beklenen yönetsel, bilgi ve beceriler.

Ücret ve çalışma şartları ile ilgili bilgiler

2.Araştırma:

İş tanımında belirtilen nitelik ve yetkinliğe uygun olarak çeşitli kanallardan araştırma yapılır. Uygun adayların CV'leri müşterilerimize ücretsiz sağladığımız dokuman yönetim sistemine yüklenir. Yükleme ile birlikte sistem tarafından üretilen bir email ile firma yetkiliniz haberdar edilir.

3.Telefonla Mülakat:

Uygun olabilecek adaylar ile telefonda mülakat gerçekleştirilir. Adayların pozisyon ve firma için uygun olup olmadığı sorgulanır, uygun ise randevu verilir. Uygun CV ler ön görüşme ile mülakata davet edilir. Telefon ile mülakatlar kayıt edilmektedir.

4.Yüzyüze Mülakat:

Adayın yetkinlikleri analiz edilmekte, eğitim hayatı, iş tecrübesi ve gerçekleştirdiği tez ve projeler titizlikle değerlendirilmektedir. Yabancı dil gerektiren pozisyonlarda İngilizce mülakat uygulanmaktadır. Mülakat sonucunda adayın profil analizi, yetkinlikleri ve kişilik özellikleri Pera Kariyer Çözümlerine ait yöntemlerle değerlendirilmektedir.

Seçilen adaylarla ilgili kısa (short list) ve/veya uzun listesi ile müşteriye sunulacak adayların Mülakat Değerlendirme Raporu müşteri firma yetkilisine e-mail ile gönderilir.

5.Seçme:

Müşterinin uygun gördüğü adaylara randevu verilir ve mülakat organizasyonları yapılır. Müşterinin talebi halinde uygun adaya yetkinlik testi uygulanarak sonuçlar müşteri ile paylaşılır.

6.Yerleştirme:

Müşterinin talebi halinde iş teklifi yapılacak adayla ilgili referans araştırma ve kontrolü yapılır. Müşterinin talebi halinde adaya iş teklifi yapılır.

7.Cevaplama:

Diğer adaylara başvuru değerlendirme sonuçları gönderilerek, teşekkür mektubu yazılır.

8.Deneme Süresi Sonu Takibi:

İş kanunu çerçevesinde işe alımı onaylanan personelin Deneme Süresi içerisinde takibi yapılır. Personelin işe alımını müteakip 2 aylık süre içinde çeşitli nedenlerle (işe adaptasyon, iş verimliliği, kuruma uyum, teknik yeterlilik) işini kaybedecek olması durumunda, kuruma bütünsel bir yaklaşım ile hizmet verilir. Böyle bir durumun varlığı halinde işe yerleştirilen personelin yerine işe uygunluğu olan diğer bir personelin aynı pozisyona yerleştirilmesi sağlanır.

cizgi

İşkurPERA KARİYER ÇÖZÜMLERİ DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

olarak 23.12.2016 – 22.12.2019 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 23.12.2016 tarih ve 186743 sayılı karar uyarınca 622 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şişli Hizmet Merkezi: 0212 291 09 25

İletişim

Astoria Towers
Kempinski Residences
Büyükdere Caddesi No:127
B Kule Kat:8 PK:34394
Şişli / İstanbul / Türkiye

Tel: +90 212 244 9222
Fax:+90 212 244 9221

cizgi